Keratynowe prostowanie włosów encanto Brasil

Keratynowe prostowanie włosów encanto Brasil
 • Czym jest Encanto?

   NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

  PRODUKT DO ZASTOSOWAŃ PROFESJONALNYCH JAK I DO UŻYTKU DOMOWEGO

  Efekty zabiegu ENCANTO bardzo dobrze widoczne są na włosach zniszczonych rozjaśnianiem, farbowaniem, trwałą czy innymi zabiegami chemicznymi, a także na włosach suchych bez połysku.

   

  - może być stosowany do każdego rodzaju włosów (rozjaśniane, farbowane itd.)

  - nie zalecane dla kobiet w ciąży

  - produkt powinien być stosowany 2 tygodnie przed lub po koloryzacji

  - przeznaczony do profesjonalnego użycia, jeżeli chcesz wykonać zabieg w domu będziesz potrzebować pomocy innej osoby oraz prostownicy nagrzewającej się do 215-230°C

  - zabieg może być powtarzany wielokrotnie, bez zachowania jakiejkolwiek przerwy, czym częściej powtarzany, tym efekt jest trwalszy, a włosy w doskonałej kondycji i o fantastycznym wyglądzie

   
  1. Co to za zabieg?
   

   Jest to nowa metoda prostowania włosów od niedawna dostępna również w Polsce. "Jej formuła opiera się na keratynie, stanowiącej naturalny budulec włosa. Im więcej keratyny zabudowanej jest we włos, tym włosy są prostsze i gładsze, mniej się puszą a także łatwiej jest o nie dbać. To jest podstawowa cecha, odróżniająca tę metodę od tzw. trwałej prostującej, w której substancja chemiczna (najczęściej tioglikol amonu) powoduje zrywanie mostków dwusiarczkowych, odpowiedzialnych za utrzymanie naturalnego wzorca skrętu włosów. Metoda keratynowa zaś nie ingeruje we wnętrze włosa (a więc nie nie ma ryzyka zniszczenia jego struktury). Polega na kilkukrotnym zaprasowaniu w pasma włosów keratyny, która szczelnie otacza włos. Dzięki temu dochodzi do wygładzenia włosów i zredukowania ich nadmiernej puszystości (czupryna przestaje być "pierzasta")." Innowacyjność metody polega właśnie na tym, że nie ingeruje się we włos chemicznymi środkami, które powodują utratę blasku i naturalności włosa, a wprowadza się w jego strukturę keratynę - naturalny budulec włosa, powodujący ich zdrowy i lśniący wygląd.

  2. Jak dbać o włosy po zabiegu?
   

  Jeżeli chcemy, by efekt zabiegu utrzymał się na naszych włosach jak najdłużej musimy używać konkretnych produktów do pielęgnacji. Szampony muszą być bardzo łagodne i nie mogą zawierać soli ani ostrych detergentów. Odżywki natomiast nie mogą zawierać silikonów – przede wszystkim tych, które wymagają użycia SLS lub SLES do zmycia. Najbardziej szkodzącymi składnikami w tradycyjnych szamponach jest Sodium Laureth Sulfate i Sodium Chloride, które zwyczajnie wypłukują keratynę i efekt zabiegu nie będzie widoczny już po kilku myciach. Dobrze by było, żeby w składzie odżywki była keratyna.Jeżeli chodzi o produkty do stylizacji trzeba sprawdzać czy nie zawierają alkohol denat i najlepiej unikać wysokich temperatur (prostownica, lokówka). Wskazane jest jednak suszenie włosów na płaskiej szczotce, zimnym strumieniem – nasze włosy będą wtedy gładsze i prostsze.

   

   3. Na jakich włosach można przeprowadzić zabieg?

  Właśnie tym przede wszystkim różni się keratynowe prostowanie od chemicznego. Zabieg Encanto możemy przeprowadzić na każdych włosach - również tych bardzo zniszczonych, rozjaśnianych, farbowanych czy po trwałej. Nie ma również znaczenia długość włosów ani fryzura. Zabieg najbardziej efektownie wygląda na długich ściętych na równo włosach, ale możemy go przeprowadzić także na  mocno wycieniowanych. Najbardziej innowacyjne w tej metodzie jest to, że im bardziej zniszczone włosy, tym efekt zabiegu jest bardziej widoczny i zjawiskowy. 

   

  4. Co z farbowaniem, ścięciem włosów? 
   

  Jeżeli farbujemy włosy to należy pamiętać, by wykonać koloryzację dwa tygodnie przed i dwa tygodnie po zabiegu. Jeżeli zrobimy to tuż przed, zabieg może się nie udać. Natomiast jeśli pofarbujemy włosy za wcześnie – to farba może osłabić efekt zabiegu keratynowego. Zalecane jest również obcięcie włosów dopiero po zabiegu w przypadku włosów długich, zwłaszcza falowanych, gdyż może się okazać, że nie były one tak równo obcięte jak nam się wydawało. Natomiast krótkie włosy lepiej ściąć przed zabiegiem  i podczas prostowania wymodelować włosy tak jak chcemy by potem się układały.

   

  5.Jak długo utrzymuje się efekt?

  Efekt powinien utrzymać się około dwóch – czterech miesięcy. Zapewne dużo zależy od tego, jakie mamy włosy oraz od tego, w jaki sposób będziemy o nie dbali po zabiegu, jakich kosmetyków będziemy używać.

 • Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

250,00  PLN

Czas realizacji: dostępny

Zapytaj